Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Nové linky v Ádru a okolí

18. srpna 2010 v 21:38 | Košťa
Jelikož jsem se letos účastnil několika prvovýstupů tak tu zkusím popsat co nového se ve skalách udělalo.

Ještě metr k vrcholu Xa:
Už někdy při letošním fotbalovém turnaji horolezců v Ádru jsem s pomocí Brožíka zatloukl první kruh. Linku vybral Ráďa a vede na Vraní oko. Druhý kruh dal on sám a taky to pak přelezl. S klasou jsme moc nevěděli, já nemohl udělat jeden krok a připadalo mi to brutální. Ráďa navrhoval IXc a já Xa. Nakonec jsme napsali Xa a uvidíme co na to řeknou další případní přelezci.

Bez názvu VIIIa:
Název cesty ani jméno masívu neví asi nikdo z nás. Každopádně je to za pískovnou a jedná se o kyzovou stěnku v pravé části masívů. Cesta má 3 kruhy. Autoři R. Brož a J. SlavíčekHra na medvědice IXb:
Tato cesta se nachází na Bišíku. Je to starý projekt od T. Volka a Watta a nyní již cesta vede na Medvědici. Po asi druhé návštěvě této cesty se mi podařilo oblézt první kruh a posléze i dát druhý kruh. Ten jsem dal celkem pitomě, takže je morálový dolez. Ten už není těžký nicméně se do něj moc nechce. S klasou jsme opět moc nevěděli, nakonec jsme se shodli na RP IXb. Autoři: J. Chrástek a T. KošťálMagické oko - var. VIIIb:
Tato cesta je opět na bišíku a vede na Jezerní. U cesty Magické oko se mi zdálo, že by šel srovnat nástup. No a jelikož Jířa ještě nedával kruh, tak volba byla jasná. Jířa dal kruh a druhý den se šlo dolézat. Autoři: T. Košťál, J. Chrástek a M. Hlávko

Nízký průlet IXb:
Tato cesta se nachází opět na bišíku a vede na Rákosníčka. První část této linky nám vyradil Tonda. My však od prvního kruhu nešli přímo, ale natraverzovali jsme doleva kde jsme dali druhý kruh. Tam do začalo houstnout a my to nemohli přelézt ať už kvůli morálu nebo síle či technice. Pak s náma jel jednou brožík a přelezl nám to do hodin nad druhým. Pak už byl dolez v podstatě snadný. Autoři: J. Chrástek, T. Košťál a R. BrožOhne posera VIIc:
Tak a ještě jednou bišík a věz Blecha. Tonda dal první kruh a nějak nemohl odlézt tak jsem to zkusil a ono to šlo vcelku snadně. Autoři: T. Košťál, T. Volk

No tak snad jsem na nic nezapomněl a všichni autoři budou určitě rádi když se někdo vyjádří ke klasifikaci a hodnocení cesty. Ideálně na lezci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brožík Brožík | 19. srpna 2010 v 12:25 | Reagovat

Bez názvu VIIIa: Chybis tam jako autor daval jsi druhej Q nebo se za tu cestu stydis?;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama