Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

První letošní prvovýstup

6. června 2010 v 21:52 | Košťa
Jednou takhle ve středu jsem nějak nevěděl co budu podnikat, až jsem se nějakou shodou náhod dostal na Bišík. Bylo to s Tondou a měli jsme v plánu dolézt jednu cestu. Kruh tam Tonny dal už někdy minule, takže v podstatě akorát lezení a zlehka čištění.

K prvnímu kruhu to je trošku vejš, natraverzuje se lehce zleva na hranu a kroužek bude tak v 5m. U kruhu jsem očistil chyty a stupy co by se mohli dát použít. Od kruhu je relativně dlouhej nátah se kterým jsem neměl problém. Tonny říkal, že se tam takhle nenatáhne. Nechal jsem se teda spustit pod kruh a zkusil to odšlapat bez nátahu a taky to šlo a tak jsem se napojil do staré cesty a dolezl na vrchol. Společně jsme pak navrhli VIIc. Cesta se jmenuje Ohne Posera a vede na věž Blecha. Klasifikace časem možná zlehkne, pokud se to oleze a cesta bude celkově čistčí.

Po slanění a sbalení věcí jsme se vydali na starší projektík od Tonnyho a ještě někoho dalšího jehož jméno mi v paměti neutkvělo. Klíčovej boulder je kolem kruhu, bohužel jsem ho nedal. Skoro to však padlo, obtížnost se bude pohybovat někde mezi IX-X? Uvidíme čase až se to podaří zlézt. Jelikož se nám náš čas krátil, sešli jsme ještě k jezírku kde jsem otevřel nový boulder "Hranka" 6B. Klíčové obliny byly zavlhlé, takže za dobrých podmínek možná lehčí...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama