Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Závody v HK

26. listopadu 2009 v 18:33 | Košťa
V úterý 24.11.2009 se v Hradci Králové konaly studentské závody v lezení na obtížnost. Jelikož se jako student tak trochu cítím a index mám, přihlásil jsem se do katogorie studentů. Jelikož se mi nechtělo jet samotnýmu, tak jsem rozhodil sítě. Závodit se nikomu nechtělo, ale Pavka Volkovic se chtěla jet podívat. Tak jsme teda vyrazili. Nakonec se nechala ukecat a přihlásila se taky.

Do Hradce jsme dorazili o půl šesté. V podstatě ihned jsme se přihlásili a předali naše karty do pořadí k první kvalifikační cestě. Na tu jsme čekali 2 hodiny. Pro postup k další kvalifikační cestě bylo potřeba ji topovat. První na řadu jsem šel já. Cesta byla tak za 4UIAA max. S Pavkou jsme ji tedy oba přeběhli bez problémů. Následovalo čekání na druhou kvalifikační cestu. Z té už se mělo rozhodovat o finalistech. Původní záměr byl takový, že TOP = finále. V případě více topů rozhoduje čas. Jelikož topů bylo strašně moc, byla druhá kvalifikace spíše závodem na rychlost. S časem 1:12 jsem postoupil do finále z 8. místa. Pavka spadla u páté presky, to jí stačilo na to aby šla do finále z 6.místa.

Finálová cesta byla papírově za 8+UIAA pro kluky a pro holky 8UIAA s přidanýma chytama, takže reálně lehčí. Asi 7+UIAA? Finalistů mužů bylo 20, holek 10. Byl to teda obrovskej ranec. Mužská cesta byla pěkně záludná. Nastupovalo se traverzem kde v podstatě polovina finalistů popadala. Pár lidí cvaklo první presku a spadlo. Čtyři lidi cvakli presa dvě, dva lidi dolezli o kousek víš a čtyři lidi spadli těsně pod topem a postoupili do superfinále. Organizátoři totiž nepočítali přelezené chyty, ale cvaklá přesa. U holek počítali zase chyty, takže trochu chaos. Mě se podařilo cvaknout dvě presa a vypadl jsem z bouldříku, kdybych to byl býval tolik neuspěchal. Mohlo to být lepší. Po chlapech byly na řadě ženy. Pavka si ve svém pokusu vedle hodně nadějně. Šla na to o mnoho víc techničtěji než většina jejích soupeřek. A vypadla kousek nad 1/3 cesty.

No a jak to teda nakonec dopadlo? Já jsem skončil na děleném třetím místě v kategorii student. Pavka byla vyhlášena jako pátá v kategorii open. Podle výsledků na oficiálním webu je uvedena na třetím místě.
Byly to moje první závody v lezení s lanem, takže z mé strany to bylo spíše rozkoukávání a zkoušení co moje hlava vydrží. Odvezli jsme si pěkná umístění, takže jsme byli spokojení.
Co však stálo doslova zahovno byla organizace a cesty. Chápu, že organizátoři nepočítali s takovým náporem. Každopádně aby holky a kluci lezli kvalifikaci na stejných cestách je amaterismus. Přihlášených bylo údajně před 80. To, že poslali rozhodčí do finále 20 chlapů bylo taky zbytečný protahování. V kvalifikaci měli postavit 2 cesty pro holky a 2 pro kluky a bylo by vystaráno. Taky obtížnost kdyby hodili v kvalifikaci pro kluky třeba na 6 a 7, tak by spoustu lidí vypadalo a nemusel by rozhodovat čas, snad? Finálová cesta byla taky trochu ulítlá, u druhýho presa boulder. Kdo ho přelezl tak z zhruba 80% cvakl předposlední jištění, což znamenalo superfinále. Domů jsme vyráželi těsně před půlnocí, takže nám to zabralo kolem 6ti hodin času.

Osobně si myslím, že by se dali závody zmáknout kompletně za 3-4 hodiny uplně v klidu. Vím, že se mi to takhle o PC dobře kecá a vidím chyby, ale myslím že tohle museli vědět i organizátoři....
Takže za rok bude snad líp......:-)

Výsledky a pár fotek zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama