Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Mejcup 2k9

29. listopadu 2009 v 21:44 | Košťa
28.11.2009 Tenhle datum jsem měl v kalendáři zaškrtnutej už nějakou dobu. Proč? Protože se konal jeden ze svátků boulderingu v čechách a to Mejcup. Vyhlášený to závod. Byl to již 15tý ročník a my se letos s Néťou dohodli, že pojedem. Pro oba z nás to byla na Mejcupu premiéra. Jak hlásí oficiální web tak jsme si oba poladili ty naše legrační formičky a vyrazili jsme.

Po mírných zmatcích jsme přecijen vyjeli z Trutnova už v pátek večer. Do Brna jsme dorazili kolem 23té, ustájili auto a vyrazili do centra za klukama se trochu pobavit. Pivo i Brňáci byli super, takže asi za dvě hodinky jsme už namazaní mazali zpět k autu. To bylo pro tento víkend mým a Néťovým penzionem na kolech.

Sobotní ráno bylo kruté a budík v 8:00 ještě více. Srazili jsme se s Vojtou a Pecou, kteří spali na kolejích a vyrazili jsme na Rajče. Sličné asistentky nás za startovní poplatek 250,- vybavily tílkama a něčím za zub. My jsme byli tedy připravení s těma našima formičkama na místní problémky. Na stěnce už to vřelo a hned po příchodu jsme viděli Adama Ondru jak dolézá jeden z posledních boulderů. Motivace a chuť byla obrovská. Rychle jsme se tedy převlíkli a rozeběhli se k lehčím boulderům. Stoupnout si do fronty a zkusit něco urvat. Vojta nám ukázal jak to dopadá, když to člověk předchozí večer rozjede. Hned na prvním boulderu v prvním kroku hodil asi 3x záda. Na přelezení všech 20ti problémů připravenejch na Rajčeti bylo dohromady něco kolem 6ti hodin. Takže jsme průběžně lezli, zevlovali, spali, kecali a fandili. Bouldery byly opravdu super. Bylo vidět, že si dali organizátoři opravdu záležet a problémy pořádně vyladili. Všechny byly super, žádnej hnus. Jeden by se teda našel, postavit se na oklouzanou řezku se nám nepodařilo. Pecoj a spoustě ostatních ano, zvlášť dětem. To bylo trochu deprimující, ale rozdejchali jsme to. Když jsme ve 14hod na Rajčeti končili měl Peca 11, já 10, Néťa 10 a Vojta 6 boulderů. Po zkulturnění se jsme vyrazili na Flédu odevzdat naše karty s výkony. Pak na něco do žaludku a na hoďku se natáhnout do auta.O půl šestý zněla domluva a tak se taky stalo. Kluci nás vyzvedli v autě a vyrazili jsme na Flédu. Klub se začínal plnit a chvilku před půl sedmou to vypuklo. Ženské finále. Fandilo se, řvalo se. Holky byly namotivovaný a tak nám předvedli to nejlepší co uměly. Stavěči opět nezklamali a bouldery byly super. Holky měly asi za hodku dolezeno a my měli zhruba hodinku pauzu, než se prestavěly bouldery pro chlapy. Tu jsme samozřejmě věnovali osvěžení se. Chlapské finále začal Jirous. Diváky pěkně nažhavil OS prvního boulderu, jeho prst v nose po seskočení bylo jasné gesto obtížnosti. Nicméně dost papírově lepších závodníků si na něm vylámalo zuby. Jelikož je Jirous šoumen, tak jeho lezení a komunikace s publikem byla super. Atmotsféra tedy houstla a my jsme mohli sledovat souboj nelepších, Adama Ondry a Ondreje Švuby. Vítěz byl zcela nečekaný a byl to Adam Ondra. Hoch zkrátka umí. Ukázal nám 3x OS a poslední problém mu zabral 2 pokusy.

Po vyhlášení výsledků se nám představili dvě SKA kapelky, na kterých jsme se dostatečně vyskákali. V prostorech baru hrál celý večer DJ, takže párty ohromná a hlavně povedená. Cesta do penzionu byla veselá jako vždy......

Ráno mě Néťa vzbudil už o půl dvanácté a po lehké snídani jsme mohli vyrazit k domovu. Všem se nám to neskutečně líbilo a za rok jedem znova. Pokud vše vyjde jak má....

Kompletní výsledky a fotky by se měli doufejme objevit na oficiálních stránkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fero Fero | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 21:26 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama