Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Zase jednou Pardubice

13. října 2009 v 10:52 | Košťa
Listí na stromech se začalo vybarvovat do všech možných i nemožných barev, teplo už také moc nezažíváme a tak chtě nechtě musíme se začít uchylovat do "tělocvičen". Příležitostí pro bouldering nebo lezení venku letos snad ještě pár bude, ale už to není zdaleka tak v pohodě. O víkendu se v Pardubicích konaly závody v boulderingu. Letošní podzim první závody. Vyrazili jsme v sestavě já, Míra bratranec a Lukáš. Do Gekon baru jsme dorazili mezi prvními, i když dle plakátu se mělo už za 20min závodit. Hold lezci jsou pakáž lína a nedochvilná. Asi po hodince zápisu a organizačních sdělení se šlo na věc. Klasicky jsme byli rozděleni na dvě skupiny a vždy nás čekala hodina lezení, hodina odpočinku a hodina lezení. My tři jsme šli v první vlně. Po rozhejbání jsem se vrhnul na pokusování těžších kousků a něco málo jsem přelezl. Připraveny byly také čtyři skoky pro zpestření. Skákalo se z madla a pro doskok si mohl člověk vybrat jeden ze čtyřech chytů. Skok jedna a dvě jsem dal bez problémů a třetí jsem jen párkrát zkusil a už jsme museli uvolnit prostor pro druhou skupinu. V baru bylo klasicky umístěno plátno se záběry z bouldrovky, takže jsme mohli sledovat těžké přelezy druhé skupiny.

Na druhou část jsem chtěl zaútočit na dva těžší bouldery, jeden jsem dal hned z prvního pokusu. Druhý bohužel nepadnul. Místo pokusování jsem věnoval zbytek času na přelezy lehkých boulderů. To abych neztrácel body za sice lehké, ale potřebné bouldery. Zhruba 15min před kocem našeho prostoru pro lezení už to opravdu nešlo a tak jsem se na poslední lehký boulder vykašlal. Po zbytek času jsme utvořili kolečko u skoků a pokoušeli jsme se doskočit do chytu 3. Byl to už trochu let a chyt nebyl uplně ideální madlo. Nikomu se nepodařilo ho udržet a tak jsme zkoušeli skákat až na chyt č. 4. To už byl opravdu hooooodně solidní let. Nakonec se bohužel nikomu nepodařilo skočit 3 ani 4. Škoda, nadějných pokusů bylo dost. Při posledních asi třech minutách se mi ještě podařilo utrhnout si bříško na malíčku a to pro mě znamenalo totální konec. Odebrali jsme se tady do baru a nastal čas sčítání bodů za bouldery. Z 34kousků se mi podařilo jich přelézt 27, kluci měli tuším 13 a 14. Po dolezení druhé skupiny následovalo vyhlášení. Kluci byli jako jedinní v kategorii Muži-hobby a tak jim tam přiřadili méně uspěšné muže. Skončilo to tak, že Míra obsadil krásné 4té místo a Lukáš 6té. Já jsem zopakoval loňský úspěch a skočil jsem také na 4tém místě v kategorii Muži. Pravdou je, že první tři na mě měli celkem výrazný náskok.

Vítězové byli vyhlášeni, ceny předány a tak jsme se mohli s klidem pustit do popíjení. Jelikož jsme byli všichni unavení, nepařili jsme do noci a šli spát kolem půlnoci. Závody byly opět skvělé a motivující. Už se těším na další Pardubické pokračování, jestli se bude tedy organizátorům chtít....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama