Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Podzimní neděle

4. října 2009 v 21:56 | Košťa
První typická podzimní neděle letošního roku se odehrála ve znamení boulderingu. Kde jinde než na Boru. Tentokrát jsme vyrazili už dopoledne lehce po desáté, těsně před polednem jsme tedy stáli u prvního šutru. Tím byl Titanic. Trošku jsme se rozlezli a já dal pár pokusů v "Titanovém kosmonautu" 7A, dnes se mi nepodařilo udržet ani první oblinu a tak jsem to zabalil. Navíc mě tam docela štvali mravenci. Néťa na druhý straně zkoušel "Nakuldu" 6B kterou taky nakonec urval. Terka si dala s Lukášem "Supersviště" 5C a po chvilce blbnutí kolem šutru jsme se vydali dále.

Dorazili jsme do okolí Kapitána a tam jsme se rozprchli. Néťa s Terkou a Lukášem zkoušeli "Hvězdný traverz" 6C. Bohužel se jim to nepodařilo. Já jsem si sundal pytel na Kapitánovi "Hranna" 5C. Néťa se pak zakousnul do boulderu "Rajbák" 6C+. Jde o poměrně těžký zved jakoby z lehu a přez velmi oblé díry na vrchol. Já nějak nemohl pořešit nástup a tak jsem se věnoval radši cestě "Zkrácené milenium" 6B+, kterou jsem nakonec zdolal. Já s Lukášem jsme se vydali ke kamenu Poemex. Néťa nechtěl "Rajbák" pustit a tak to pokusoval dokud to neurval.

Na Poemexu jsem měl za cíl se pokusit o boulder "Poemex" 7B. Néťa s Lukášem zkoušeli "Climax" 7A. Néťa to zkoušel různýmy způsoby, nakonec našel ten správný a cestu udolal. Lukáš odešel bohužel zase poražen, oproti minule vypadaly pokusy už více nadějně. Terka si pobíhala někde po lese a já během této asi hodinky chvílema zkoušel Poemex. Asi 10x jsem dolezl do pro mě klíčového místa a pokaždé vypadnul. Ještě jsem dal spousty pokusů než jsem se k němu vůbec dostal. Poslední asi 2 pokusy už vypadaly velmi nadějně a k madlu do, které jsem se snažil natáhnout, chybělo čím dál méně. Nakonec to přišlo a já to madlo držel. Takže rychle přidat druhou ruku, nic neposrat a už jsem si mohl na vršku vítězoslavně zařvat. Moje první 7B, takže kurva spokojenost.

Všichni už jsme byli znavení a Néťa i lehce zakrvacený a tak jsme se rozhodli se ještě "doprasit". Vyběhli jsme asi 20metru nad Poemex ke kamenu Kostka. Tam jsme si s Néťou na OS a flash vyběhli hranku "Lichá" 6A+. Lukáš to dal na druhý pokus. Pak jsme zkusili ještě druhou hranku "Sudá" 6B, tu jsme nikdo nepřelezl. Doma jsem pak zjistil, že jsme vynechali jeden megachyt. Na Kostce jsme ještě objevili boulder "Black Jack" 6C+/7A, na pár pokusů jsem ho tam poslal a Néťa měl už taky velmi pěkně nakročeno. Po tomto totálním dolezení jsme se už vydali k autu a nabrali směr Trutnov, kde nás ještě čekali povinnosti....

V důsledku mé sklerózy jsme sebou neměli žádné dokumentační zařízení a tak nejsou žádné obrázky. Přikládám tedy aspoň link na Přelez Poemexu v podání Luboše Mázla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama