Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Víkendové bouldrování

11. září 2009 v 13:04 | Košťa
V sobotu bylo sice hnusně, ale přesto jsme vyrazili na Ostaš. Byla to moje první návštěva místních boulderů. Je k nim velmi sympatický přístup. Od auta je to zhruba 500metrů po vrstevnici po lesní cestě. U boulderů jsme byli tedy velmi rychle. Sestava byla já, Míra bratranec a Lukáš. První šutr našeho zájmu byla Cukrárna. Rozlezl jsem se v nějakých lehčích cestách kolem 5C. Potom jsem se vrhnul na pokusování v cestě "Marcy Pán", které bych dal tak 6B+. Dále jsme na tomto šutru zkoušeli s Lukášem cestu "Historie Robina Hooda" 6C+. Je to silový zved do dvojprstovky a pak přešah do lišty a nepříjemné naskládání nohou hodně pod sebe. Já jsem to nakonec po několika pokusech urval. Lukáš už to měl taky hodně solidně rozjetý, bohužel to ale nedal. Zkrokovaný to má, takže na příště ještě v kousku.


Dál jsme se přesunuli na mýtinu kde jsme toho moc nepolezli, takže jsme se vydali dále do lesa. Naším cílem se tam stal šutr Pedro. Hned první cestu "Před pikolou, za ... !" 6A Jsem tam poslal na OS, kluci to pak dali za mnou na flash. Lukáš si tam pak vylezl ještě cestu "Hnátková štěpka" 5B. Já jsem se vrhnul na pokusování v "Bukové záchraně" 6C. Nejtěžší na výlezu, asi 4x jsem si odskočil a pak to padlo. Jelikož se začalo stmívat seběhli jsme pod les ke kamenu "Verdoňák". Já jsem se pustil do cesty "Spára nespára" 7A. Mylně jsem si myslel, že je to 6B, nevím proč. Každopádně jsem si z tohoto 4metrového problému 3x odskočil a to mi stačlo. Lukáše nepustila "Simargi" 7A o kterém jsme si pro změnu mysleli, že je to 5C. No a to jsme byli střízlivý, nevím na co jsme mysleli při studování průvodce. Odvezl jsem kluky domů a rychle vyrazil ke Kubajzoj na chajdu, kde probíhal menší večírek. Ten se opět zvrhl ve skvělou párty.V neděli se tedy nevstávalo nejlépe a tak z plánu být v 11 ve skalách nebylo nic. Ve stejný čas jsem si spíš myslel, že dnes z postele rozhodně nevstanu. Čertův pekelný vývar nás všechny postavil na nohy a tak ve 14 hodin byli opět na Ostaši. S Lukášem jsme měli sraz u šutru "Hnojník" kde jsme měli oba resty ze soboty. Nedělní výprava byla docela početná - Ráďa, Pája, Lukáš, Kubajz a já. Všíchni jsme si přelezli super cestu s krásným vyvalením zrhuba za 6A(+). S Ráďou jsme pak ještě zkoušeli cestu vedle taky za 6A+, opět nejtěžší vyvalení na vrchol. Ráďa to nakonec vymyslel, já jsem neuspěl. Následoval tedy přesun k šutru Bazén. Tam jsem měl již odlezeno ze soboty, takže jsem víceméně jenom zevlil a dal jeden pokus v "Šedém traverzu" 6C. Ráďa tento traverz nakonec dal. Kluci s Pájou ještě zkoušeli poladit "Exit 4" 6A+, nakonec bohužel nepadnul. Mé pokusy v cestě "Levej" 7A, byly totálně marné. Tento sektor nám již neměl co nabídnout a tak jsme se přesunuli k šutrům Menší a Větší. Tam jsme víceméně všichni přelezli spoustu boulderů na čelní stěně Většího, podle průvodce jsme v tom měli zmatek takže ani nevím co přesně jsme lezli. Za zmínku stojí náš skupinový přelez cesty "Napříč" 5C, byl to krásný rajbákový higball, odhadem 6m vysoký.


Ke konci dne jsme se ještě přesunuli na šutr Oušlapek. Ráďa tam poslal na OS cestu "Nádhera rovnováhy" 6B+, já za ním na flash. Je to super cesta ve které je není dobré padat na výlezu, má zhruba 5metrů. Hned z druhé strany jsme chvíli pokusovali "Co teď ?!" 6C, které nakonec padlo. Pája s klukama mezitím popolejzali po přilehlých plotnách a pokořili i "Před pikolou, za ... !" 6A. My s Ráďou jsme zkoušeli ještě "Nakulení na koleni" 6C, Ráďu to nakonec pustilo mě ne, hold technické výlezy mi asi nějak nejdou. Po této cestě jsme to již zabalili a vyrazili znavení domů....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pleskáč Pleskáč | E-mail | 11. září 2009 v 17:39 | Reagovat

Pěkny článek a hlavně krásný lezení ;) K tomu výborna music :) Co dále dodávat ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.