Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Víkend a opět Ostaš

14. září 2009 v 20:47 | Košťa
O víkendu jsme vyrazili opět na Ostaš. V plánu jsme měli opět bouldering a pak přespat někde ve skalách. V první vlně jsem vyrazil já s Lukášem, chvíli po nás dorazil i Míra. Nejprve jsme se rozlezli v cestách "Male frog" 6A+, "Žabí princ" 6B a "Výletnická hranka" 6A. Lukáš zkoušel cestu "Poskokem vpřed" 6C, nevypadalo to uplně marně, tak jsem ji taky zkusil no a padlo to na flash. Dál jsme se s klukama přesunuli ke kamenu Ementál, kde jsme si všichni přeběhli cesty "Niva" a "Syrečky" za 5C. Já jsem ještě pokusoval boulder "Želetava" 6C, ale nepustil. Přesunuli jsme se tedy k šutru Cukrárna kam za námi dorazil i zbytek výpravy - Ivan st., Ivan ml., Luiza, Ráďa, Pája, Jenda a Jirka.
Každej jsme se dali do zkoušení toho svého, Lukáš se opět zkoušel Historii robina hooda 6C, pořád padal v jednom kroku, tak snad příště! Pája si s přehledem dala "Indiánka" 5C a my s Ráďou jsme se zakousli do cesty "Pan Indián" 6C+/7A. Řešili jsme jeden krok, zkoušeli jsme to mraky způsoby a nakonec Ráďa krok vyřešil, v celku bohužel nespojil. No aspoň se máme na co vracet.

Únava už byla znatelná a tak jsme se přesunuli k Velkému Střecháči, kde jsme měli v plánu spát. Jelikož bylo ještě světlo, vyrazili jsme zkusit ještě pár boulderů. Měl jsem tam rest z minule v cestě "Spára nespára" 7A. Nakonec jsme to s Ráďou dali a shodli se, že pro nás dlouhé to bude asi spíš 6C. Zkoušeli jsme ještě cestu "Simargl" 7A, mě nepustila. Ráďa to vyřešil. Míra tam poslal "Za zády jasan" 6A+ na OS, tak jsem si to vylezl na flash. Pak už jsme se přesunuli zpět pod střecháč, kde jsme něco málo opekli, popili a vytuhli.


V sobotu jsem se nějak nemohl vyhrabat z pelechu, takže mě nechali spinkat a šli boulderovat sami. Když jsem se konečně vykopal, nechtělo se mi jen ta zevlit tak jsem sebral lezky a mágo a šel pokusovat Simargl. Nakonec jsem to vymyslel jinak než Ráďa a tak to padlo. Pro menší opět určitě těžší. Pro dnešek tedy zatím úspěch. Za chvilku jsem už slyšel blížící se hlasy a tak jsme se mohli opět všichni vydat boulderovat na šutry blíže k autům. Zastavili jsme se na šutru jménem "Péťův". Pája si tam sváčla "Čerta a pankáču" 5C a "Male frog" 6A+ a mohli jsme se zase posouvat. Tentokrát opět na šutr Ementál. Rest z pátka "Želetava" jsem ani nezkoušel a s Ráďou jsme se pustili do "Veselé krávy" 6C+/7A. Po pár pokusech mě pustila. Potom jsme už pobalili věci a vyrazili domů. Za tyto dva dny jsme vylezli všichni kolem 15ti boulderů a shodli jsme se na tom, že v klasifikaci je pěknej bordel. Těžko tedy říct jestli mnou udaná klasa sedí nebo ne. Většinu jsme toho shodili o nějaký stupínek oproti průvodci.

V sobotu jsme se ještě stihli přesunou z domovů do Janovic k Pumoj na chajdu kde jsme měli komorní večer s kostkama a vínem. Všichni jsme byli utahaní a tak jsme vytuhli celkem brzo. Ráno jsme dali croquet a pak jsme se rozdělili. Já s Karlem jsme vyrazili nad barák na louku si poblbnout s kajtem. Příprava na zimu je nutná. Boužel jsme nebyli na uplně ideálním místě a tak se tam vítr pěkně motal. Navíc ani moc nefoukalo, takže to nebylo nic moc. Po přesunu zpátky na chajdu jsme se pobalili a vyrazili k domovům. Nikomu se nám pochopitelně nechtělo a zůstali bychom tam ještě týden. Povinnosti jsou ale povinnosti, tak jsme museli....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama