Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Slack fest Bišík 09

7. září 2009 v 16:13 | Košťa
Už potřetí jsem navštívil Slackline festival na Bišíku. Tento ročník jsem se poprvé neúčastnil závodů. Proč? Protože jsem nějak přestal chodit už loni a tak nějak mám problémy se na lajně jen udržet.

Z tohoto festivalu se za tyto tři roky stal už kult. Tak jako každý rok dorazila i partička z německa, dokonce i jedna polská výprava dorazila. Jako každý rok jsem se zde potkal taky s klukama z Ostravy. Prostě lidi to na Bišíku milují a proto je to tam vždycky fain. Super atmosféra, super lidi, super prostředí, prostě pohoda.Jelikož jsem závody sledoval dosti z povzdálí, nevím přesně jakým systémem probíhaly. Co jsem se dozvěděl, tak to bylo asi následovně. Kluci i holky měli dva pokusy na to přejít lajnu co nejrychlejic. Dále pak postupovalo 18 kluků a všechny holky (5). Ty se pak utkali na rychlost, tentokrát pouze podle časů. Což byla trochu škoda, systém 1vs1 každej na své lajně má něco do sebe. Stejných 18 kluků a 5 holek se také účastnili freestylu. V prvním ročníku stačilo na postup z prvního kola pouze přejít lajnu. Letos už bylo potřeba nasednout ze sedu. Přejít do poloviny, otočit se o 360 dojít nakonec a poskočit. Hold vývoj nezastavíš. V podobném duchu se nesly i další kola. Vyhrál Damian z německa, druhý byl Damian z polska a třetí byl Kwjetoň z čech. Kluci z německa a polska nám to teda pěkně vyfoukli.

Sobotní zápolení večer zakončili dvě kapelky a super fireshow z řad účastníků.

Celý víkend byla v areálu mezi stromy natažená highline, nikoho jsem na ni však neviděl. Nad jezírkem byla natažená waterline. Pokaždé když jsem šel kolem, někdo na ní bojoval. Nad vodou to je prostě super! V nědeli kluci natáhli ještě highlajnu ve skalách jako každý rok. Bohužel letos jsem poprvé chyběl i zde. Dokonce jsem se tam nebyl ani podívat. Popolézali jsme o pár desítek metrů vedle, takže potlesk po každém úspěšném pokusu jsme krásně slyšeli. Lidí to přešla určitě hromada. My byli už utahaní a tak jsme to zabalili celkem brzo a vyrazili do Chvalče na koupaliště se ještě před úplným koncem víkendu smočit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama