Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

První boulderová vlaštovka???

25. srpna 2009 v 19:44 | Košťa
Včera jsem přelezl zatím svůj nejtěžší boulder a to "Fintová hrana" 7A+. Byl to můj první boulder začínající číslem 7.

Jak jsem k němu přišel? Poslední dobou mě nějak přestalo bavit lezení s lanem, protože jsem prostě marnej. Začal jsem tedy jezdit na Bor na šutry. Hned první den co jsem tam byl jsem tuhle cestu ze srandy zkoušel. Samozřejmě to nešlo. Přelezl jsem tam tedy pár dalších boulderů. Myslel jsem si, že první 7A už mám v kapse (dle průvodce), ale podle reakcí lidí na lezci to bylo "jen" 6C. Neřešil jsem to tedy a při jedné z dalších návštěv jsem se do fintové hrany vrátil. Původně jsem chtěl jen nacvičit nejhorší krok. Nakonec to padlo v kuse.

O co přesně v boulderu jde? Jde o silový zved a udržení obliny. Levačka na bočáka, pravačka na spoďáka, pravá noha relativně dobrá, levá nic moc. Po zvedu přijde velmi tupá hranka na pravou ruku, levá noha přizvednout na relativně ale opravdu jen relativně dobrý stup. Člověk je tedy vytočený doleva, další chyt je na levačku a bere obráceně než předchozí. Následuje tedy rychlý krok a rychlé přenesení váhy. Teď už jen levačkou tu oblinu udržet a skočit pravou rukou do dobré obliny na hraně. Pak už stačí to jen neposrat a nespadnout z posledních asi dvou lehkých kroků. Já to neposral a tak to tedy zrhuba na 30tý pokus padlo. Přiznávám, že jsem měl výhodu o proti menším lezcům, kteří musí v dolní nejtěžší pasáži dělat nejspíš ještě mezikrok. Nikoho jsem v tom neviděl, tak si jen domýšlím jak by to mohli lézt ostatní. Žádné video z toho nemám, o víkendu s sebou beru kamerku na festival v teplicích, tak pokud pojedu na Bor a půjdu kolem, možná to zkusím přelézt ještě jednou pro diváky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pafka Pafka | 25. srpna 2009 v 20:10 | Reagovat

Čau čau. Super Texty, ale občas by to nějakej ten foťáček/kamerku ssebou vzít chtělo. Jinak "Pak už stačí to jen neposrat a..." je geniální :p

Pafka

2 Košťa Košťa | E-mail | 26. srpna 2009 v 10:44 | Reagovat

[1]: Čau Pafko, díky. S kamerkou se snad polepším! :o)

3 chobo7 chobo7 | 6. září 2009 v 16:29 | Reagovat

7A+, pekne, pekne, gratuluju! At to leze, Dankovici!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama