Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Facebook

23. července 2009 v 22:09 | Košťa

Tak jako spousty dalších miliónů lidí po celém světě, tak i já jsem podlehl tomuto trendu posledních měsíců. Na facebooku jsem registrovaný zhruba rok.

Denně trávím na této sociální síti spoustu hodin. Nebo to tak alespoň vypadá. Většinou, když zapnu PC a internet, v jednom panelu v prohlížeči mi běží i facebook. Ne že bych ho tak žral, ale tak nějak jsem si na to zvykl. Popravdě řečeno ani nevím proč. Nedávno dosáhl počet mých přátel kouzelných 99. Opravdových přátel je z toho tipuji zhruba 60%. Nicméně jsem si říkal, že tu jubilejní stovku bych mohl něčim zpestřit. Respektive někým. Náhoda tomu chtěla, že jsem si zrovna na FB prohlížěl komiks Hana a Hana od Miloše Čermáka, známého novináře, redaktora a bloggera. Zkusil jsem tedy zmáčknout magické tlačítko "Přidat mezi přátele", jaké bylo moje překvapení když "Miloš přijal mojí žádost". Hned po jeho přijetí mezi přátele, jsem se mohl kouknout na fotky z jeho cest po světě atd. Jeho články a sloupky mám strašně moc rád. Vždy když si koupím Reflex tak se podívám na Zeleného raoula a pak listuji hned na Milošův příspěvek. Z 90% mě vždy zaujme a mrzí mě, že neni alepoň dvakrát tak dlouhý.

Dost mě zaujal Milošův nedávny článek na Technetu zvaný "Jak přilákat miliony lidí k počítači v jeden moment". Zde popisuje nedávný tah provozovatele Facebooku s možností zvolit si svoje nickname. Doposud byl za lomítkem v adrese kódovaný link. Nyní však bylo možné si zvolit svůj nick a tím pádem vypadá adresa např. http://www.facebook.com/milos.cermak .Vše bylo spuštěno v jeden den a hodinu na celém světě, takže milióny netrpělivých lidí seděli u facebooku a čekali až se tato monstrózní akce spustí. Jelikož mě je to tak nějak jedno, tak jsem se od toho distancoval.

Kdyby někdo Miloše neznal a chtěl se podívat na jeho články, má možnost např. zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama