Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Snowkiting pustý hill - second try

2. dubna 2009 v 23:13 | Košťa
Předpověd na uplynulou sobotu byla více než suprová. Pro Pustý kopec to bylo něco kolem 7m/s a polojasno, teplota 8-10 stupňů. Co víc si přát. Domluva s Ondrou zněla, že mě v 9 ráno vyzvedne. Tak se taky stalo a vyrazili jsme do Orlických hor. V 11 hodin, už jsme stáli na nejvyšším bodě Pustého kopce. V pohodě jsme vybalili čaj a sváču, vítr se totiž tak nějak nedostavil. Během chvilky dorazilo dalších několik kiterů. Takže aspoň zevling ve více lidech a člověk si vyslechnul kdejaký storky. Foukalo asi 3m/s, takže pár lidí se plácalo a spousta lidí byla připravená na start. Chvilku po dvanácté hodině to nastalo. Najednou začalo foukat asi 6-7m/s. Otočil jsem se a za mnou proti větru už bylo ve vzduchu asi 20kitů. Nikdo nezahálel a i my jsme šli do "vzuchu". Svítičko slunilo, štípky mouchaly a my jezdili a lítali. Pro nás newbies, to byl ideální vítr na zkoušení skoků a poletů. Bohužel to asi po půl hodce zvadlo, tak jsme zase chvíli zevlili. Říkal jsem si, že i kdyby už foukat nezačlo byl to super pojezd.

Šeredně jsem se mýlil, začalo foukat 10m/s+. Chvílema to byl pěknej cvrkot, takže na nějaký polety nebylo pomyšlení. I když byl těžkej sníh a předtím to pěkně tahalo za nohy a nechtělo to jet, v tomhle větru to svištělo dost. Po zhruba hodince to zase opadlo na nějakých 5-7m/s. Což byla naše příležitost. Zkoušeli jsme různý blbosti jejich následky byly krátery, kterých jsme tam několik zanechali. Občas přišel poryv což nebylo uplně OK, občas to člověka trochu potahalo. To se stalo právě Ondrovi, chtěl si jen tak lehce povyskočit a v poryvu ho to vytáhlo asi 5 metrů do vzduchu a takovejch 10m do dálky. Bohužel šel při dopadu trochu stranou, takže vytvořil kráter do sněhu. Dal si docela dost i hlavou o zem, naštěstí měl ale helmu (narozdíl odemě co ji mám doma ve skříni).

Zhruba ve čtyři odpoledne jsme už byli tak utahaný a promočený, že jsme se rozhodli pro cestu domů. Byl to zatím můj nejvydařenější kiting.

Výsledek: spousta kráterů, naražený žebra, menší bolest hlavy, spousta adrenalinu, uspokojení, radosti a v neposlední řadě jsme taky nachytali i nějakej ten bronz :o)

Tolik asi poslední snowkiting letošní sezóny, kéž by bylo takových pojezdů co nejvíce...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama