Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Pustý hill - snowkiting

23. března 2009 v 11:24 | Košťa
V neděli jsme hned v 8 ráno vyrazili s Karlem, přesně dle domluvy, na Pustý hill do Orlických hor. Jelikož jsme ani jeden nevědeli kudy a kam máme vlastně jet, půjčil jsem si GPSku. Ta nás celou dobu krásně vedla, jen ke konci nás hnala neskutečnejma cestičkama. Bylo to jako na konci světa, nikde nikdo, jen občas zapadlá chaloupka v lese. Cesta byla max. pro jedno auto, naštěstí jsme nikoho nepotkali, takže jsme v klidu dorazili až k našemu vysněnému kopečku.

Hned po příjezdu bylo jasný, že to bude cvrkot. Stromy se ohýbali jako proutky. Obhlídli jsme ostatní kitery a připadalo nám, že všichni mají nějaký malý draky. Dlouho jsme se nerozmýšleli a šli to taky vybalit. Nejdřív jsme rozmotávali Karlovi šnůry, pak moje. Potom jsme se už konečně vydali za ostatními kajtery. Jezdí se zde na ohromné ploše. Odhadem nás zde jezdilo 20. K vidění byli i nějaký pěkný triky. I my jsme něco málo zkoušeli, ale na náš vkus foukalo až trochu moc. Jak jsme později zjistili od kluků tak v jednom metru nad zemí foukalo 10m/s, v nárazech 13m/s. Tento údaj byl v podstatě ze závětrné strany, takže pěknej masakr.

Zhruba po třech hodinách ježdění jsme už museli domů. Ještě, že tak. Byli jsme uplně kaput. Škoda, že je tento kopec tak daleko. Cesta z Trutnova trvá zhruba dvě hodiny a je dlouhá zrhruba 85km. Nicméně je to nejlepší spot kde jsem zatím byl. Doufám, že se tam ještě minimálně příští týden podívám.

Závěrem snad jen to, že kite Sabre2 od Flexifoilu je drak s nejvíce zamotanýma šnůrama. Zhruba tak polovinu ježdění jsem je měl zamotané. Nebyla už nálada je furt rozmotávat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama