Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Závody v boulderingu - Hronov 2k8

15. prosince 2008 v 10:29 | Košťa
Dne 14.12.2008 se v Hronově uskutečnily závody v boulderingu. Původně jsme měli vyrazit v sestavě já, Puma, Míra a Lukáš....Jelikož je ale Puma neskutečný jelito tak jsme jeli bez něj. Prezentace byla do 10ti hodin. Poté přišli na řadu holky. Těch přijelo asi 6. Kvalifikační bouldry pro ně byly, ale poněkud težké takže jsme neviděli ani jeden TOP.
Poté přišli na řadu muži ve kterých jsme byli také přihlášeni. Celkem nás bylo 19. Pro kvalifikaci byli připraveny 3 bouldry. Na každý jsme měli 4 minuty a poté docela dlouhý odpočinek před dalším. Nejtežší byl zelený pak červený a nejlehčí byl modrý. První šel na řadu Míra na červený boulder. Počítal se každy udržený chyt. Míra dosáhl druhého chytu. Po pár borcích nastoupil i Lukáš, ten měl jako první boulder modrý. Dobojoval asi šestý chyt. Chvilku po něm jsem nastupoval na první boulder já, také jsem šel na modrý. Na čtvrtý pokus jsem jednou rukou držel TOP. Bohužel k jeho započítání bylo potřeba ho držet obouma rukama, což se mi nepodařilo :(
Dále na Míru vyšel modrý boulder, byla to technická záležitost se kterou si bohužel neporadil a tak skončil asi na čtvrtém chytu. Lukáš se po něm vrhnul na červený boulder, bohužel skončil na druhém chytu. Byl to stisk v 45° převise, do kterého se musel človek tak divně vytočit. Po Lukášovi jsem nastoupil na červený boulder i já, stisk se mi podařilo udržet a tak jsem mohl pokračovat dále na hranu a postupně převisem až pod strop. Tam na mě čekal další vypečený krok ze kterého jsem spadl a do tohoto místa jsem se už nedostal. Závěrečný zelený boulder byl ze všech nejvypečenější. Kluci skončili opět ve druhém chytu. Po něm totiž následoval dynamický skok za hranu do obliny. Šlo to oblézt i silově, což jsem viděl dělat snad jen jednoho lezce. Dále následovaly 2 kroky po hraně do malé struktury. Do tohoto místa jsem se dostal a zde bohužel vypadl. Ze struktury se pokračovalo do dvou špatných chytů a pak mírně dynamicky do stropového TOPu.
Bouldry na mě byly hooodně težký, nevěřil jsem že se v tom budu schopnej vůbec nějak hejbat. Nakonec to aspoň trošku šlo.Po skončení kvalifikace mužů následovalo přestavění boulrů pro ženy. V jeho průběhu byly vyvěšeny výsledky, kde jsme se dozvěděli jak jsme dopadli. Míra 18. místo, Lukáš 15.místo a já 11.místo. Do mužského finále postupovalo 10 prvních. To mi uteklo o jeden jednný bod. Na jednu stranu jsem byl, ale rád že uz mohu domů. Byl jsem totálně vydojenej a ve finále bych stejně nic nepředvedl :) Zkoukli jsme tedy několik holek jak řeší finálové problémy a vyrazili domů.

Celkově jsem spokojen, super akce, super bouldry, super lidi. Všichni si navzájem fandili a nebyla cítit v podstatě žádná rivalita. Pevně věřím, že se zde ještě nějaké závody uskuteční.
Příští týden doporučuji toto. Já tam budu, v pátek se tedy můžeme potkat v nějakém z Libereckých bárů :-)
Kompletní fotky do doby než došli baterky here.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama