Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Slackline festival Bišík 2008

1. září 2008 v 16:26 | Košťa
Od 1.8.2008 do 3.8.2008 probíhal na Bišíku druhý ročník Slackline festivalu. Těšil jsem se na něj jako malej kluk asi 3 měsíce. Loni to byl můj první slackfestival, první chození po delších lajnách než 10m, první highline. Letos už jsem tak nějak věděl co od toho můžu očekávat a na co se můžu těšit.
Na místo festivalu jsem nakonec dorazil až v sobotu odpoledne. Na poslední chvíli jsem se stihl ještě přihlásit do závodu na rychlost. V tomto závodě jsem bohužel vypadl hned s prvním soupeřem. Bylo to ale těsné. Čekání na odpolední závod v obtížnosti jsem si krátil krocením lajn všech možných délek. Byl jsem se taky podívat na náš "projekt" ve skalách, trošku nám od loňska zarostl, ale snad to někdy půjde přelézt.
Zhruba kolem páté odpolední začala soutěž v tricklajně. Systém by trochu jiný než na fesťáku v Hejnicích. Tentokrát bylo stanovených 6 kol. Každý měl 2 "životy". V každém kole se přitvrzovalo. Jelikož přihlášených bylo přez dvacet a lidi moc nevypadávali tak se soutěž dost táhla. Což byla trošku škoda, protože divácky to byla nuda. Koukat se jak dvacet lidí dělá to stejný je nic moc. Nicméně me se relativně zadařilo a dostal jsem se až do šestého kola, kde jsem ale ztratil můj poslední "život" a nepostoupil tak do superfinále. Jelikož jsme byli utahaní tak jsme hned po mém vypadnutí vyrazili na noc do asi 4km vzdáleného srubu.
V něděli dopoledne jsme se vydali zpátky na Bišík. Na nádvoří zámečku jsme ješte trošku zaskotačili na lajnách a vyrazili jsme do skal, kde už kluci natahovali highline. Oblíkli jsme teda sedáky a šli to omrknout. Nahoře jsme se nakonec odhodlávali 3hodiny než jsme na lajnu nalezli. Během toho ji přešlo spousta lidí. Dalo jí i docela dost holek. Já jsem se odhodlal zkusit lajnu první. Nastoupil jsem na ní, chvilku se přidržel, 100% se soustředil na její konec, přestal jsem vnímat okolí a vyrazil jsem za svým cílem. Adrenalin se rozlil po celém těle a já jen cejtil jak mi buší srdce a jak strašně dýchám. Šel jsem pěkně krůček po krůčku až jsem dosáhl svého cíle, kde jsem teprve začal vnímat okolí. Původně jsem chtěl na highline zkusit alespoň nějaký základní trik. Samozřejmě jsem na to úplně zapomněl, takže z toho nebylo nic.
Druhý šel na řadu Adam. Na startu chvíli váhal, ale pak se do toho pustil. Nejdřív se asi jednou vrátil (což plně chápu), ale na druhý pokus už vyrazil do boje s lajnou. Svůj boj zakončil zhruba v polovině, když dal krásnou tlamu do jištění. Houpal se teda asi 2 metry pod lajnou a čekal ho návrat k ní. Ten provádí docela zajímavým pohybem kdy se dává noha k pasu na jistící lano. Na nohu je pak potřeba se postavit a pořádně se přitáhnout rukama. To zvládl v pohodě a doručkoval ke kraji. Druhý pokus už bohužel nedával, takže za rok se má aspoň kvůli čemu vracet :)
Tímto jsme tedy zakončili tento festiválek a vyrazili směrem k domovou za rodiči, ženami, dětmi, prací, štěstím i neštěstím....
Další akce se koná 29.-31.8.2008 v Teplicích nad Metují při příležitosti festivalu horolezeckých filmů. Takže naviděnou v Teplicích....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama