Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Bouldering v Petrohradu

26. srpna 2008 v 21:29 | Košťa
Z nadpisu by se mohlo zdát, že jsem byl bouldrovat až v dalekém Petrohradu v rusku. To by ovšem byla obrovská mýlka. V čechách máme taky svůj Petrohrad. U této malé vesničky kde se zastavil čas tak před třiceti roky se nachází snad největší boulderingová oblast v čechách.
Na výlet za bouldrováním jsem ukecal Míru s foťákem. Takže byla středa někdy v půly července a my jsme vyráželi z Trutnova asi 200km do Petrohradu. Bez mapy a jen s několika vytištěnými papíry z internetu jsme v podvečer dorazili do cíle. Hned jsme jeli obhlídnout přístupy k šutrům a večer pak do hospody. Ta byla v patře v jednom baráku na návsi. Z počátku jsme si připadali jakoby jsme lezli někomu do obýváku, ale nakonec to přecenej byla hospoda. Dali jsme si tam pár piv a fotbálem s místními chlapci a vyrazili na kutě. Spali jsme na louce kousek za vesničkou. V noci nás tam přijeli jen letmo zkontrolovat střážníci státní policie, ale jinak byl klid. Ráno jsme navštívili místní konzum a vyrazili na šutry.
Jako první sektor jsme si vybrali Hřbitovní kameny. Hned první kámen co jsme potkali bylo Kamenné srdce. Začal jsem tam tedy zkoušet boulder Sid za 5C. Nakonec se zadařilo. Materiál v této oblasti je žula, byl jsem dost překvapený jak řeže do prstů a hlavně jak moc je to bere. Původně jsem myslel že si budu všechny přelezené cesty zapisovat, abych měl přehled co jsem vylezl a co ne. Nakonec jsem si zapsal cesty jenom dvě. Od kamenného srdce jsme pokračovali směrem nahoru na kopec, kde jsme trošku bloudili. Našel jsem tam i pěkný boulder po hraně který jsem asi na pátý pokus přelezl. Chvíli jsme se tam poflakovali a pak jsme vyrazili k místní rotundě. Tam to bylo nic moc, tak jsme šli pod kopec do oblasti Pod hradem. Tam jsem opět zkoušel bouldry o jejichž popisu či klasifikaci jsem nevěděl zhola nic. Něco jsme tam i nafotili a posouvali se dál mezi kameny. Dorazili jsme ke kamenům jménem Trio. Tam se mi podařilo přelézt jeden boulder za 5A, bylo to jen navalení přez hranu do madla. Vedlejší boulder za 5C byl v podstatě stejný, akorát bez toho madla. Odcházel jsem z něj tedy poražen.
V lese to bylo skoro jak v hororu. Bylo tam neskutečně moc klíšťat. Já i Míra jsme jich ze sebe smetli každý asi 20. Míra byl nakonec čistej, ale já jsem si musel čtyři vykroutit. Během dne párkrát pršelo a vyhlídky na pátek nebyly moc dobré. Odpoledne jsme se tedy sbalili a vyrazili do Prahy. Cestou me málem trefil šlak z českého znační směrů, takže jsme cestou trošku bloudili. Nemám totiž známku a musel jsem jet mimo dálnici. Nakonec jsem byl ale tak vzteklej, že jsem po ní prostě jel. Ve čtvrtek jsme šli v Praze ještě najedno a v pátek trošku pofotit město. Bylo ale pod mrakem a poprchávalo, takže z toho nic moc nevzešlo. Pak už jel Míra domů a já zůstával na víkend v Praze...
Celkově to byla vydařená akce. Trošku škoda počasí a toho, že jsme svůj pobyt v Petrohradu zkrátili o jeden den. Nicméně bych si to někdy klidně zopakoval :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama