Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Letošní první prvovýstup

10. července 2008 v 16:06 | Košťa
Někdy minulý týden jsme se s Ráďou tak nějak bavili, že by jsme mohli jít natlouct zase nějaký ten kruh.
Přemýšleli jsme kam by jsme mohli vyrazit a nakonec padla volba na jednu zatím nelezenou věžičku na Křížáku. Měli jsme ji vyhlídnutou už asi 2 roky. V pondělí jsem se tedy pustil do vybrušování navrtáváků. Ráďa pro změnu zase naostřil trubkáč.
V úterý jsme naskákali do auta a vyrazili. Vyběhli jsme na kopec a po chvilce prohlížení jsme se do toho vrhli. Nejdřív Ráďa. Založil 2 smyčky (byly to fakt tutovky, jednou jsme se v nich nedopatřením houpali oba dva) a pak kousek nad nima začal zavrtávat. Navrtávák ale pořád nechtěl držet. Nakonec jsme se tam vystřídali asi 3x. Navrtávák se nám podařilo zavrtat asi do půlky (4cm+-), furt nechtěl držet tak aby šel zatlouct "na jistotu". Takže jsem si do něj velmi opatrně sednul a začal zavrtávat druhý navrtávák. Byl jsem trošku ve stresu protože mi bylo jasný, že ten první tam zase tolik nedrží. Nakonec se podařilo tam ten druhej dostat tak, že sem se do něj nebál sednout. Trošku jsem se v tom zavrtěl a ten první samozřejmě vypadnul. No co, tak jsem ho tam zase tak nějak vrátil a začal dělat díru pro kruh. Udělal jsem asi 5cm a pustil jsem k tomu Ráďu. Ten měl asi po 3/4hodině díru hotovou. Na mé požádání mě nechal kruh zalepit. Tak se i stalo, takže jsem slezl, sbalili jsme si, skočili do Tunelu na jedno a vyrazili domů.
Ve středu jsme chtěli dobojovat vrchol věžičky. Nejdříve dal Ráďa 2 pokusy nad kruhem a našel nějaký lištičky, rychle mu natejkaly ruce tak jsem se na první konec lana navázal já. Nejdřív jsem chvilku seděl u kruhu a obhlížel to a pak jsem to zkusil. Zadařilo se už jsem byl metr nad kruhem kde je mírný traverz za solivé chyty. Pak asi metr nahoru, tam jsem si původně myslel, že dám smyčku. Nestalo se tak. Kruh jsem měl tou dobou asi 2,5-3m pod nohama a hlavou občas proběhla nějaká ta černá myšlenka "jak se mi bude asi padat?", "bude to podlaha, nebo nebude?". Nakonec jsem se navalil na balkonek kde byla spousta mechu atp. a našel jsem tam hodiny. Na vrchol už to pak bylo relativně v pohodě. Nahoře jsem to rozdejchával ještě snad 15minut. Ráďa to vzal z batohem z boku nějakým mechem a kapradím. Nahoře jsme věžičku řádně očistili a zatloukli slaňák. Ráďa cestou dolů ještě cestu trošku okartáčoval.
Doufám, že nová věžička jménem "Smradlavá" se bude aspoň občas lízt. S názvem cesty si ještě nejsme úplně jistí. Pravděpodobně se bude jmenovat "Vařila myšička kašičku" a klasa bude někde kolem VIIb.
PS: fotky jsou z mobilu a tomu odpovida i kvalita...
Berg heil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačenky Kačenky | E-mail | Web | 1. března 2012 v 11:05 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama