Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Pondělní polezeníčko

5. června 2008 v 9:17 | Košťa
Bylo pondělí, chtěl jsem jet lízt, nemohl jsem ale sehnat nikoho do dvojice a ve třech se mi lízt nechtělo. Pobalil jsem si tedy všechen možný materiál k lezení a svezl jsem se s klukama na "křížák".
Když jsem vylezl na kopec, potkal jsem jen 2 kluky co tam už balili po lezení. Po celou dobu jsem pak už nikoho nepotkal. Byl jsem tam tedy úplně sám. Jako první věž jsem si vybral "Vyhlídkovou placku" oblíkl jsem si všechno co by se mi mohlo hodit a nastoupil jsem do pětkové cesty která má asi 5metrů. Nahoře jsem si v klidu udělal jištění pro další 2 cesty které tam vedou přímo pod slaněním. Cesty jsem si pak taky na shuntu vylezl.
Dále jsem se přesunul na Ovečku. Tam jsem si zezadu vyběhnul sestupovkou za II a udělal si jištění nad Zestárlá jehňátka. Když jsem je pak lezl, připadal jsem si jako bych lezl sólo. V břiše jsem měl takový nepopsatelný pocit, připadal jsem si tak že když si sednu, spadnu až na zem. Byl jsem i trošku ve stresu i když se nebylo čeho bát, byl jsem přeci jištěnej.
Když jsem to pobalil, vydal jsem se k věži zvané První. Několikrát jsem tam lezl cestu První varianta k Východní hraně. Řekl jsem si, nahoře je krásný výhled, cesta je v pohodě (1/V), zkusím to na solo. Cesta začíná jedničkovým přeskokem, ten skáču na solo i normálně. Dále se v cestě traverzuje mírně vlevo kde se pak výše nachází první kruh. U kruhu už je pod nohama zhruba 20m hloubka. Když jsem oblejzal kruh, opět se ve mě rozlil ten nepopsatelný pocit. Měl jsem trošku černý myšlenky "co by, kdyby", ale kolem kruhu stačí udělat 2 kroky a už je to na vrchol jako po schodech.
Tato cesta byla zatím mým nejdelším a nejodvážnějším sólem. I když to je cesta jen za V, stejně mi to dalo psychicky docela zabrat. Když se člověk uklidní, v klidu si všechno promyslí a nic neuspěchá, tak se to dá.
Na vrcholu jsem se chvíli kochal nádhernou podvečerní adršpašskou krajinou….
Dále pak následovala věž Dvojče. Tam jsem vylezl opět zezadu trojkovým komínem a hodil si jištění na 2 cesty které se nachází pod slaněním. Jedná se o jednu cestu za V a jednu za VIIIa. Obě jsem si tedy v klidu vylezl. Pak jsem si dole ještě chvíli boulderoval a šel jsem směrem k jezírku.
Když sem přecházel koleje tak na mě někdo křičel, tak se otočím a tam Radis. Tak jdu k nim. Kluci (Radis, Prkas, Jarda) lezli zrovna Houpačku na Indiána. Na dotaz, půjdeš s náma? Jsem přikývl. Výstup nám nakonec trval asi 2 hodiny. Cesta je to krásná s pěkným vzdušným traverzem. Slaňovali jsme už za tmy asi v 10 večer. Končící den nám ještě zpestřil Radis tím že šlápl holou nohou do psího výkalu. Po Radisově hygieně v jezírku jsme už jen naskákali do auta a vyrazili za zvuku českých písní k domovu….
Seznam vylezených cest:
Vyhlídková placka: Severní hrana - V
Remis - IXb
Šach mat - VIIIb
Ovečka: Prostřední II
Zestárlá jehňátka VIIb
První: První varianta 1/V
Dvojče: Koutová spára III
Pod slaněním V
Cesta datlů VIIIa
Indián: Houpačka VIIc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama