Lidé padají z hor, protože tam nemají co dělat. To proto tam chodí, to proto tam umírají...

Slackline

13. dubna 2008 v 11:09
Slackline neboli také chůze po laně resp. ploché smyci.
Něco málo z historie:
Slackline se jako nový sport zrodil v 80. letech minulého století v Yosemitském údolí, kde se horolezci, v čele se Scottem Balcomem, během deštivých dnů potloukali kolem a zkoušeli svůj balanc na řetězech na parkovišti. Tato na první pohled ,"zábava z nudy" se však pro mnohé z nich stala způsobem života. Od řetězu na parkovišti to bylo jen kousek k natáhnutí popruhu mezi dva stromy, po kterém se chodilo podstatně lépe. Poté následovaly hodiny a hodiny dřiny a zkoušení triků, no a slackline byl na světě. A protože horolezci nejsou žádná ořezávátka, netrvalo dlouho a Scott přešel první High - line: ze špičky skalní věže Lost Arrow ve výšce asi 2800 stop. Nedlouho po něm následovali Darrin Carter (zapsán v Guiness. knize rekordů 1998), Chongo a Dean Potter.

Slackline v čechách:
Letos by měl proběhnout první ročník českého poháru ve slacklinu. Sám jsem zvědavý jak to bude všechno probíhat a co z toho nakonec bude. Závody by měli probíhat podle následujícího kalendáře a pravidel. Loni, kdy se slackline dostala trošku více do podvědomí hlavně lezecké komunity se uskutečnil v podstatě první slackline festival v čechách. Událo se to zde.
Slackline a já:
O slacku jsem se dozvěděl na internetu, samozřejmě jsem to chtěl strašně moc zkusit, ale nevědel jsem jak. Až jsem se pak jednou dožvěděl že firma Singing rock dělá set. Tento set jsem si samozřejmě hned objenal. Netrvalo dlouho a už jsem zkoušel své první krůčky a pády. Mé začátky se odehrály někdy kolem května až června 2007 a od té doby chození prostě žeru. To léto kdy jsem se slacklinem začal jsem pobýval hodně času na chalupě, takže jsem měl spoustu času na trénink, takže netrvalo dlouho a s lajnou jsem se sžil docela dobře. Na internetu jsem se dozvěděl o výše uvedeném festivalu a tak jsem ho navštívil. Na bišíku jsem poprvé a zatím naposledy zkusil highline. Říkal jsem si, to nemůže bejt zase tak hrozný, vždyť je to jen 8m dlouhý to musím přeběhnout uplně v klidu. Po pár zkušebních pádech jsem si zkusil ostrej pokus a ono to vyšlo. Byl jsem teda podělanej docela solidně, ale když jsem došel na druhou stranu byl jsem nesmírně šťastnej. Tento rok jsem zatim moc nechodil, ale každopádně pokud bude čas tak se chystám navštívit všechny podniky českého poháru.
Pár ukázek toho jak to vypadá když se to umí:
Informace jsem čerpal zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama